متخصص زنان | فریز کردن تخمک

انجماد تخمک یکی از راههای تقویت قدرت باروری است که بوسیله برداشتن و نگهداری کردن از تخمک انجام می شود و در زمانیکه سن بالاتر می رود از آن استفاده شود.
این راه یکی از جدیدترین روشهای کمک باروری شناخته شده است که متخصص زنان و زایمان به آن انجماد تخمک می گوید. این روش به زنان این فرصت را می دهد تا پتانسیل بیشتری برای باروری و داشتن فرزند در مراحل زندگی خود در آینده داشته باشند.

تخمکها چگونه برای فریز کردن برداشته می شوند؟
طبق صحبت های بهترین متخصص زنان و زایمان مراحل آن شبیه مراحل IVF است و 2 تا 4 هفته زمان می برد:
- نزدیک به زمان قاعدگی، داروهای باروری تجویز می شود تا تخمدانها را برای تولید تخمکهای بیشتر تحریک کنند.( معمولا بدن در هر ماه تنها یک تخمک آزاد می کند.)
- پس از گذشت چند روز باید برای معاین و چکاب به متخصص خود مراجعه کنید. وضعیت شما از طریق سونوگرافی و سطح هورمانهای خون تحت نظر قرار می گیرد تا مشخص شود که چه زمان تخمکها برای برداشتن آمادگی پیدا کردند.
- زمانیکه تخمکها بالغ شدند، در طول یک روش سرپایی که 30 دقیقه طول می کشد بازیابی می شوند. ابتدا شما را بی حس می کنند. سپس دکتر با استفاده از یک سوزن از دیواره واژن و با کمک سونوگرافی تخمکها را بر می دارد.
- معمولا در این شرایط 5 تا 20 تخمک قابل برداشت است
پس از آن به منزل برمی گردید و استراحت می کنید . ممکن است برای مدت چند روز دچار گرفتگی عضلات شکمی شوید.
 
تخمکهای فریز شده چگونه عمل می کنند؟
تخمکها به سرعت منجمد می شوند. هرچقدر تعداد تخمکهایی که فریز می کنید بیشتر باشد، شانس داشتن یک تخمک زنده و سالم از مرحله فریز، گرم کردن و بارورشدن بالاتر می رود. زمانیکه شما آمادگی لازم برای بارداری را پیدا کرده اید، تخمک شما گرم می شود. تخمک گرم شده و زنده با اسپرم در آزمایشگاه برای تولید لقاح ترکیب می شود. خانم دکتر ناصری متخصص زنان به خانمی که 33 سال سن دارد پیشنهاد می کنند تا حدود 20 تا 30 تخمک فریز شده نگهداری کنند اما به خانمی که سنش بالاتر از آن است توصیه می شود تخمکهای بیشتری را فریز کند و دلیل آن این است که تخمکهای سالم به منظور برداشت در این دسته از خانمها کمتر است.
رکسان وب
طراحی و بهینه سازی سایت توسط شرکت رایان