متخصص زنان | آلرژی های غذایی در مادر و اثر آن بر جنین

مواد غذایی حساسیت زا شامل ماهی، شیر گاو، گندم، بادام زمینی، تخم مرغ، سویا، میگو و بسیاری از مغز ها می باشد.
در گذشته افراد بر این باور بودند که اگر خانم باردار از مصرف این مواد غذایی پرهیز نماید جنین نیز از ابتلا به آلرژی نسبت به این مواد مصون می ماند ولی بر اساس تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده اند که پرهیز از این مواد بسیار مقوی غذایی نه تنها مانع از آلرژی نوزاد نشده بلکه به دلیل عدم آشنایی بدن نوزاد به این مواد حساسیت در نوزاد تشدید خواهد شد.
بنابراین طبق توصیه های متخصص زنان خانم باردار همه ی انواع مواد غذایی را مصرف نماید واین در صورتی است که مادر خود به ماده ی غذایی خاصی حساسیت نداشته باشد.
به این نکته باید توجه نمود که بسیاری از این مواد غذایی مانند ماهی سرشار از امگا ۳ بوده که به رشد مغز نوزاد کمک می کند و یا بادام زمینی که سرشار از فولات بوده و از ناهنجاری های مادرزادی پیشگیری می کند.
در دوران شیردهی نیز اگر نوزاد از شیر مادر تغذیه گردد بسیاری از مواد ضد آلرژی از شیر مادر وارد بدن نوزاد شده بنابراین تغذیه باشیر مادر کمک بزرگی به درمان  حساسیت های غذایی نوزادان خواهد نمود و چنانچه مادر متوجه این امر شد که در اثر مصرف برخی از مواد غذایی نوزاد نیز دچار حساسیت می شود می تواند از مصرف آن خودداری نماید.
آکادمی پزشکان اطفال آمریکا بر این عقیده است که بهتراست از ۴ تا ۶ ماهگی نوزاد را با غذاهای حساسیت زا تغذیه کرد. ولی باید به این نکته توجه نمود که هر گونه علائم حساسیت مانند خارش چشم، خارش دهان، حساسیت های پوستی به شکل قرمزی، بی حالی، مشکلات تنفسی نشانه ی وجود آلرژی در بدن نوزاد می باشد. طبق صحبت های متخصص زنان شانس ابتلای نوزادانی که در دوران اولیه زندگی خود از مواد غذایی آلرژیک استفاده نکرده اند ده برابر بیشتراز نوزادانی است که در اوایل زندگی خود از این مواد استفاده کرده اند.
رکسان وب
طراحی و بهینه سازی سایت توسط شرکت رایان