متخصص زنان و زایمان | سونوگرافی واژینال (1)

سونوگرافی واژینال چیست و چگونه انجام می شود؟
سونوگرافی واژینال از جمله آزمایشات مهمی است که می‌توان در زمان بارداری و برای تشخیص ضربان فلب جنین و یا در مورد سقط جنین توسط متخصص زنان انجام داد.
به‌طور کلی سونوگرافی از طریق واژن از ناحیه لگن انجام می‌شود. در این نوع سونوگرافی تمامی اعضای تناسلی زنان مانند رحم، تخمدان، گردن رحم و واژن مشاهده و مورد بررسی قرار می‌گیرند. به دلیل اینکه این سونوگرافی از طریق واژن انجام می‌گیرد به آن سونوگرافی ترانس واژینال گویند. انجام این آزمایش بی خطر و جزء دسته آزمایشات غیر تهاجمی محسوب می‌گردد.
سونوگرافی واژینال چگونه انجام می‌شود؟
متخصص زنان و زایمان سونوگرافی پرابی را در قسمت واژینال بیمار قرار می‌دهد. پراب به محض ورود امواج صوتی را از خود ساطع می‌کند. این امواج فراصوت هنگام برخورد به موانع و اعضاء منعکس شده و در نهایت به شکل تصویر بر روی صفحه نمایشگر مشاهده خواهد شد. متخصص زنان و زایمان با حرکت دادن این پراب، مناطق مختلف و اندام های واقع در ناحیه لگن فرد را مشاهده و بررسی می‌کند. مهمترين مزيت سونوگرافي واژينال کيفيت تصاوير حاصله می ‌باشد. تصاوير ايجاد شده از تخمدان و رحم با اين روش معمولاً بزرگتر و واضح‌ تر از تصاوير ايجاد شده از طريق سونوگرافی شکمی است. بنابراين اندازه‌ های گرفته‌شده دقيق ‌تر است.
رکسان وب
طراحی و بهینه سازی سایت توسط شرکت رایان